Aktualności, ogłoszenia Kalendarz KTG ZG Relacje, wspomnienia Forum dyskusyjne
Górska Odznaka Turystyczna Regulamin GOT Wyniki akcji GOT Lista TRW GOT Informacje dla TRW GOT
Przodownicy TG Spis PTG Egzaminy PTG
Delegatury KTG
Podkomisja
Klubów Górskich
Ośrodki Kultury

Dekalog turysty górskiego Vademecum turysty górskiegoRatownictwo w górach - TOPR i GOPR

Informacje Podkomisji Klubów Górskich PTTK

Międzynarodowy Letni Rajdz Turystyczny Łysa Góra 2016

PTTK serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowym Letnim Rajdzie Turystycznym Łysa Góra 2016, który odbędzie się w Czechach w miejscowości Ostrawice w terminie od 30 czerwca do 3 lipca br. W tej międzynarodowej imprezie udział wezmą turyści z Czech, Słowacji i Węgier.

XXXVI Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich

Spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich

W imieniu Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK zapraszam na doroczne spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich afiliowanych przy Komisji. Spotkanie odbędzie się dnia 5 grudnia 2015 r. (w sobotę) w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 6, w sali konferencyjnej (I p.) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK - bezpośrednio po zakończeniu kolejnego Sympozjum KTG.

SYMPOZJUM GÓRSKIE KTG ZG PTTK – KRAKÓW 5.12.2015 R.

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK serdecznie zaprasza CZŁONKÓW KLUBÓW GÓRSKICH PTTK na doroczne SYMPOZJUM GÓRSKIE, które odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę grudnia 5.12.2015 roku, w sali konferencyjnej (I piętro) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, ul. Jagiellońska 6. Początek sympozjum o godzinie 10.30, zakończenie około godziny 14.

Podsumowanie 54. Zlotu Sudeckich PTG - Zieleniec - Góry Orlickie

W dniach 23-25 października 2015 roku w Górach Orlickich odbył się 54 Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej PTTK. Organizatorami zlotu byli: KTG "Łazek" obchodzący w tym roku 35 swojej działalności, Oddział PTTK Wrocław Fabryczna, oraz Delegatura Sudecka KTG ZG PTTK. Zlotowi przewodził kol. Marek Szot - Wiceprzewodniczący KTG ZG PTTK. Sprawami logistyczno-kwatermistrzowskimi zarządzała kol. Wanda Haas. Wycieczki prowadziła kol. Grażyna Biernat. Bazę zlotu stanowił gościnny ośrodek Mieszko w Zieleńcu.

Apel Klubu Turystów Górskich PTTK "Kosówka" o wsparcie Nepalu

Szanowni Klubowicze,
Poniżej przedstawiam apel, który otrzymałem od Koleżanki Prezes Klubu Turystów Górskich PTTK „Kosówka” z Łodzi:

Krótka, aczkolwiek treściwa relacja z XXXV Zlotu Klubów Górskich KTG ZG PTTK

Jak co roku klubowi pasjonaci górskich wędrówek spotkali się w dniach 08 – 10 maja 2015 roku, na XXXV Ogólnopolskim Zlocie Klubów Górskich, w pięknym ośrodku „Orle Gniazdo” w Sromowcach Wyżnych.

XXXV Zlot Klubów Górskich w Pieninach 8-10 maja 2015 r. - Rymowanka

Sromowce Wyżne, ośrodek „Orle Gniazdo”.
Aby zapomnieć na chwilę o codziennej robocie,
Spotkamy się wszyscy na turystów zlocie.
Bielutki mercedes nowością jeszcze lśni,
Na zlot nas zawiezie, na całe trzy dni.
Na początku, akcji zwrot niespodziewany,
Bo kierowcą - Czesław - wszystkim dobrze znany!
Tu, program Zlotu, przedstawić sobie pozwolę:
Piątek - na Wysoką przez Wąwóz Homole.
W sobotę - sosna, co wszystkich zachwyca -
Pójdziemy w Pieniny na szczyt - Sokolica.
No a cóż w niedzielę? - pogoda to wskaże,
Czy Zlot Klubów Górskich, skończymy na Żarze.

XXXV Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich PTTK „Pieniny 2015”

Organizatorem Zlotu jest Klub Górski „Wędrowcy”.

Zlot odbędzie się w dniach 08-10 maja 2015 r. w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym "Orle Gniazdo" w Sromowcach Wyżnych.

Odwołane spotkania Prezesów Klubów Górskich

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy – Prezesi Klubów Górskich

W związku z opublikowaniem na stronie internetowej komisji bardzo intensywnego i bogatego programu grudniowego Sympozjum KTG ZG PTTK z przykrością informuję, że Podkomisja Klubów Górskich zdecydowała o konieczności odwołania naszego cyklicznego spotkania w tym terminie. Sympozjum będzie dwudniowe wzbogacone o atrakcyjne wycieczki, więc nie mamy możliwości „wciśnięcia” się z naszymi sprawami w tym terminie, a „zmuszanie” Państwa do podejmowania wyboru wycieczka czy nasze spotkanie też nie jest dobrym rozwiązaniem. Jednocześnie zapraszanie Was na spotkanie w innym terminie okresu świątecznego też nie gwarantuje odpowiedniej frekwencji.