Sympozjum
Konkurs wydawnictw

Informacje Podkomisji Klubów Górskich PTTK

Apel do turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK zwraca się z prośbą do wszystkich turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki, aby wstąpili wówczas do księgarń i odnotowali ze stron redakcyjnych albumów, przewodników, atlasów, map oraz innych wydawnictw o tematyce górskiej, adresy e-mail wydawców, którzy je opublikowali.

Spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich 2016

W imieniu Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK zapraszam na doroczne spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich afiliowanych przy Komisji. Spotkanie odbędzie się dnia 26 listopada 2016 r. (w sobotę) w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 6, w sali konferencyjnej (I p.) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK - bezpośrednio po zakończeniu kolejnego Sympozjum KTG. Na wspomniane sympozjum (rozpoczęcie o godz. 10.00) także serdecznie zapraszam w imieniu Komisji (szczegółowa informacja na jego temat).

Międzynarodowy Letni Rajdz Turystyczny Łysa Góra 2016

PTTK serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowym Letnim Rajdzie Turystycznym Łysa Góra 2016, który odbędzie się w Czechach w miejscowości Ostrawice w terminie od 30 czerwca do 3 lipca br. W tej międzynarodowej imprezie udział wezmą turyści z Czech, Słowacji i Węgier.

XXXVI Ogólnopolski Zlot Klubów Górskich

Spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich

W imieniu Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK zapraszam na doroczne spotkanie Prezesów - Przedstawicieli Klubów Górskich afiliowanych przy Komisji. Spotkanie odbędzie się dnia 5 grudnia 2015 r. (w sobotę) w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 6, w sali konferencyjnej (I p.) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK - bezpośrednio po zakończeniu kolejnego Sympozjum KTG.

SYMPOZJUM GÓRSKIE KTG ZG PTTK – KRAKÓW 5.12.2015 R.

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK serdecznie zaprasza CZŁONKÓW KLUBÓW GÓRSKICH PTTK na doroczne SYMPOZJUM GÓRSKIE, które odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę grudnia 5.12.2015 roku, w sali konferencyjnej (I piętro) Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, ul. Jagiellońska 6. Początek sympozjum o godzinie 10.30, zakończenie około godziny 14.

Podsumowanie 54. Zlotu Sudeckich PTG - Zieleniec - Góry Orlickie

W dniach 23-25 października 2015 roku w Górach Orlickich odbył się 54 Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej PTTK. Organizatorami zlotu byli: KTG "Łazek" obchodzący w tym roku 35 swojej działalności, Oddział PTTK Wrocław Fabryczna, oraz Delegatura Sudecka KTG ZG PTTK. Zlotowi przewodził kol. Marek Szot - Wiceprzewodniczący KTG ZG PTTK. Sprawami logistyczno-kwatermistrzowskimi zarządzała kol. Wanda Haas. Wycieczki prowadziła kol. Grażyna Biernat. Bazę zlotu stanowił gościnny ośrodek Mieszko w Zieleńcu.

Apel Klubu Turystów Górskich PTTK "Kosówka" o wsparcie Nepalu

Szanowni Klubowicze,
Poniżej przedstawiam apel, który otrzymałem od Koleżanki Prezes Klubu Turystów Górskich PTTK „Kosówka” z Łodzi:

Krótka, aczkolwiek treściwa relacja z XXXV Zlotu Klubów Górskich KTG ZG PTTK

Jak co roku klubowi pasjonaci górskich wędrówek spotkali się w dniach 08 – 10 maja 2015 roku, na XXXV Ogólnopolskim Zlocie Klubów Górskich, w pięknym ośrodku „Orle Gniazdo” w Sromowcach Wyżnych.

XXXV Zlot Klubów Górskich w Pieninach 8-10 maja 2015 r. - Rymowanka

Sromowce Wyżne, ośrodek „Orle Gniazdo”.
Aby zapomnieć na chwilę o codziennej robocie,
Spotkamy się wszyscy na turystów zlocie.
Bielutki mercedes nowością jeszcze lśni,
Na zlot nas zawiezie, na całe trzy dni.
Na początku, akcji zwrot niespodziewany,
Bo kierowcą - Czesław - wszystkim dobrze znany!
Tu, program Zlotu, przedstawić sobie pozwolę:
Piątek - na Wysoką przez Wąwóz Homole.
W sobotę - sosna, co wszystkich zachwyca -
Pójdziemy w Pieniny na szczyt - Sokolica.
No a cóż w niedzielę? - pogoda to wskaże,
Czy Zlot Klubów Górskich, skończymy na Żarze.