Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Aktualności, ogłoszenia Archiwum Kalendarz

3. Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”, Kraków 2018

W ramach 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (Polska) w 2018 roku został ogłoszony 3. Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”, którego organizatorami są Targi w Krakowie, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie.

Przewodniczącym Jury Konkursu jest przewodniczący Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK kol. Jerzy W. Gajewski.

Do Konkursu mogą być zgłaszane wydawnictwa wydane w dowolnym języku o terenach górskich ze wszystkich kontynentów oraz o tematyce związanej z górami (geologia, przyroda i jej ochrona, historia, zabytki, etnografia i innej), które ukazały się z wydrukowaną datą wydania od 2014 roku (włącznie).

Do tegorocznego Konkursu można zgłosić wydane w dowolnym języku albumy, przewodniki, wydawnictwa popularnonaukowe, monografie, prozę literacką o tematyce górskiej, mapy, atlasy oraz encyklopedie, słowniki nazewnictwa miejscowości, obiektów, przyrodnicze lub inne o tematyce górskiej.

Uczestnictwo w Konkursie jest bezpłatne dla Zgłaszającego wydawnictwa i nie wiąże się z uiszczeniem opłaty rejestracyjnej. Szczegóły dotyczące Konkursu znajdują się w załączonym regulaminie i formularzu zgłoszenia. Są one również dostępne na stronach www.cotg.pttk.pl oraz www.ksiazka.krakow.pl.

W 2. Konkursie w 2017 roku brało udział 39 wydawców z ośmiu krajów (Austria, Bułgaria, Czechy, Grecja, Polska, Słowacja, Ukraina i Wielka Brytania), którzy zgłosili do Konkursu 124 wydawnictwa. Wśród laureatów lub wyróżnionych w Konkursie znalazły się wydawnictwa z Austrii, Bułgarii, Czech, Polski, Słowacji i Ukrainy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie – zgłoszenia do 20 września 2018 roku (włącznie).

ORGANIZATORZY

2. Konkurs - Najlepsze wydawnictwa o górach

Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK wraz z firmą Targi w Krakowie sp. z o.o. oraz Wydawnictwem „Karpaty” Andrzeja Łączyńskiego organizują 2. Międzynarodowy Konkurs „Najlepsze wydawnictwa o górach”, którego finał odbędzie się podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w 2017 roku.

Podkomisja Klubów Górskich wraz z Podkomisją Programową działające przy KTG Zarządu Głównego PTTK zachęca Kluby Górskie do udziału w Konkursie Klubu czy Oddziału PTTK przy którym działają, jeśli w ich środowisku zostało wydane wydawnictwo związane tematycznie z górami z wydrukowaną datą wydania od 2014 roku (włącznie), a które nie brało udziału w Konkursie w 2016 roku.

Będziemy wdzięczni za ewentualne przekazanie regulaminu oraz karty zgłoszenia regionalnej oficynie wydawniczej wydającej publikacje o tej tematyce, z których korzystają Wasze Kluby.

Szczegóły w regulaminie – termin zgłoszeń do 20 września br., w którym zgłoszenie z załączonym egzemplarzem publikacji powinno być w Centralnym Ośrodku Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie.

Podkomisji Programowej
Andrzej Łączyński
Podkomisji Klubów Górskich
Jacek Nowicki

Regulamin 2. Międzynarodowego Konkursu „Najlepsze wydawnictwa o górach”

I. INFORMACJE OGÓLNE

1. Organizatorami 2. MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „NAJLEPSZE WYDAWNICTWA O GÓRACH”, zwanego dalej „Konkursem” są:
- Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK (COTG PTTK) w Krakowie,
- Targi w Krakowie Sp. z o.o.,
- Wydawnictwo „Karpaty” – Andrzej Łączyński w Krakowie.

Apel do turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Komisja Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK zwraca się z prośbą do wszystkich turystów górskich wyjeżdżających na zagraniczne wycieczki, aby wstąpili wówczas do księgarń i odnotowali ze stron redakcyjnych albumów, przewodników, atlasów, map oraz innych wydawnictw o tematyce górskiej, adresy e-mail wydawców, którzy je opublikowali.

Wyniki 1. Konkursu „Najlepsze wydawnictwa o górach”

Konkurs organizowany przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK,Targi w Krakowie Sp. z o.o. oraz Wydawnictwo „Karpaty” w Krakowie w ramach 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w dniach 27-30 października 2016 r.