Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Kalendarz
Aktualności, ogłoszenia Relacje, wspomnienia Archiwum

Relacja z 52 Zlotu Sudeckich PTG - Żary 2013

Zamieszczamy link do relacji opracowanej przez Ryszarda Bącala ze zlotu w Żarach, formacie pdf umieszczoną na stronach oddziału PTTK w Zarach. Poniżej linku, tekst wstępu relacji Ryszarda.

52 Zlot Sudecki Przodowników Turystyki Górskiej PTTK "Żary 2013" - relacja

W dniach 18 do 20 października 2013 r w Żarach, odbywał się 52 Ogólnopolski Zlot Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej PTTK. Po raz pierwszy w historii tych zlotów odbył on się w dość dużej odległości od gór, jednakże nie stanowiło to przeszkody dla prawdziwych miłośników turystyki górskiej, którzy z różnych stron kraju, zjechali się na zlot.

44. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej PTTK

W dniach 19 - 22 września 2013 w Przemyślu w ramach obchodów 140-lecia TT-PTT-PTTK spotkali się uczestnicy 44 Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników TG. Podczas zlotu przodownicy TG zapoznali się z historią i dniem dzisiejszym Przemyśla, a także, co było największą atrakcją spędzili intensywnie 2 dni na Ukrainie w Bieszczadach zdobywając kolejno Pikuj (1408 m npm) i Połoninę Równą. Organizatorem zlotu był Oddział Przemyski PTTK i Klub Górski „Karpaty” pod sprawnym kierownictwem prezesa oddziału i klubu Darka Hopa „Harnasia” i jego przyjaciół.
Dziękujemy im serdecznie. Dla ilustracji kilka fotografii ilustrujących naszą imprezę.

autorzy zdjęć: Dariusz Hop, Jacek Nowicki i Jacek Pielich

JTN

Spotkanie w Mokrzeszowie - Sympozjum Sudeckie bis

Sympozjum Sudeckie 2011

Zapraszamy do lektury relacji z przebiegu Sympozjum Sudeckiego które odbyło się w COTG w Krakowie 3 grudnia 2011 roku. Relację spisał, zdjęciami zilustrował i przesłał, jeden z prelegentów kolega Krzysztof Tęcza. Serdecznie dziękujemy!

Relacja z 50. Zlotu Sudeckich PTG w Szklarskiej Porębie

Publikujemy relację z przebiegu Jubileuszowego 50. Zlotu Sudeckich Przodowników Turystyki Górskiej połączonego z 42. Ogólnopolskim Zlotem Przodowników Turystyki Górskiej. Relację spisał jeden z organizatorów wicekomandor Zlotu, Krzysztof Tęcza. Fotografie ilustrujące tekst wykonał autor tekstu Krzysztof Tęcza oraz Maciej Michalik i Józef Woźnicka.

W dniach 14 - 16 października 2011 roku odbył się 50. Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej PTTK na obszar Sudetów. Ten piękny jubileusz obchodziliśmy w Szklarskiej Porębie, w Ośrodku Wypoczynkowym "Rzemieślnik", który zbudowano prawie sto lat temu.