Idziesz w góry? Przeczytaj! Sympozjum Konkurs wydawnictw o górach 2020 Aktualności, ogłoszenia Kalendarz

Aktualności, ogłoszenia

Śp. Wojciech Stankiewicz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 1 czerwca 2020 r. w wieku niemalże 84 lat zmarł nasz Kolega i Przyjaciel śp. Wojciech Stankiewicz.

Członek Honorowy PTTK, Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej, Przodownik Turystyki Pieszej i Kolarskiej. Członek KTG w latach 1977-2001, a w latach 1993-2001 Przewodniczący Podkomisji Klubów Górskich. Założyciel i przez ponad 25 lat Prezes Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej w Poznaniu. Członek i założyciel Studenckiego Klubu Przewodników Górskich w Krakowie. Kustosz Bieszczadzkiego Ośrodka Historii Turystyki Górskiej „Zielony Domek” w Ustrzykach Górnych. Autor przewodników górskich po Bułgarii.

Można by wymieniać wiele wiele więcej….

Śp. Mieczysław Banaczyk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 11 maja 2020 r. w wieku 94 lat zmarł nasz Kolega i Przyjaciel śp. Mieczysław Banaczyk.

Członek Honorowy PTTK, w latach 1969–1990 członek KTG ZG PTTK, od 1977 r. do 1990 -wiceprzewodniczący naszej Komisji, w latach 1972–1993 - członek i przewodniczący ówczesnej Podkomisji Klubów Górskich i Alpinizmu. Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej, do końca aktywny członek warszawskiej komisji egzaminacyjnej ds. PTG.

Kombatant, oficer, pułkownik w stanie spoczynku. Pochowany został 13 maja na cmentarzu w Warszawie Ursusie.

Cześć Jego pamięci!

Odwołany 5. Ogólnopolski Zlot Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK im. Przemka Jończyka

Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce, planowany na wrzesień, 5. Ogólnopolski Zlot Zdobywców i Sympatyków GOT PTTK im. Przemka Jończyka został ODWOŁANY.

Odwołany 51. Ogólnopolski Zlot PTG PTTK

Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce, planowany na początku września w Górach Świętokrzyskich, 51. Ogólnopolski Zlot Przodowników TG PTTK został ODWOŁANY.

Harmonogram wznawiania pracy schronisk tatrzańskich PTTK

Zamieszczamy poniżej krótki komunikat Spółki Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty”

W nawiązaniu do wytycznych dla funkcjonowania hoteli/ obiektów/ pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, uprzejmie informujemy, że po 04 maja 2020 r. wznawiają także działalność w ograniczonym zakresie schroniska górskie PTTK.

Śp. Konrad Bielecki

Z wielkim żalem informujemy, że zmarł Członek Honorowy PTTK, Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej – KONRAD BIELECKI.

Jako członek Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, również jako jej wiceprzewodniczący, przez wiele lat współpracował z Komisją Turystyki Górskiej, w szczególności w zakresie znakowania szlaków turystycznych.

Kolejny, 83. tom Wierchów już w sprzedaży

Z radością informujemy, że ukazał się kolejny, 83. tom Wierchów!

Ponadto pragniemy przypomnieć, że w sklepie COTG (link poniżej) można nabywać Wierchy w wersji papierowej, a niektóre tomy również w wersji e-book (pdf).

sklepcotg.pttk.pl

Śp. Jacek Gołębiowski

Z wielkim żalem informujemy, że 23 grudnia 2019 roku zmarł jeden z naszych Kolegów i dla wielu Przyjaciel – JACEK GOŁĘBIOWSKI, Kustosz Bieszczadzkiego Ośrodka Historii Turystyki Górskiej „Zielony Domek” w Ustrzykach Górnych, członek Podkomisji Klubów Górskich KTG ZG PTTK, Honorowy Przodownik Turystyki Górskiej, kawaler Medalu KTG, Przewodniczący TRW przy „Zielonym Domku”…. i tak by można wymieniać bez końca.