Konkurs wydawnictw o górach 100. Rocznica odzyskania niepodległości Kalendarz
Aktualności, ogłoszenia Relacje, wspomnienia Archiwum

Książka uwag turystów o stanie znakowania szlaków górskich

, 2019-03-28 16:41:56

Turysta, Podhale 2019-01-29 10:19:20
email: g.b.turysta

Gorce - szlak niebieski z przełęczy Sieniawskiej na Stare Wierchy w tragicznym stanie - odcinkami praktycznie nie istnieje. W miejscach newralgicznych jak skrzyżowania różnych dróg leśnych, otwarte tereny itp. trzeba iść całkowicie na tzw. czuja.

Jurek, Nysa 2018-12-31 15:59:23

Góry Opawskie: żółty szlak z Głuchołazów (wzdłuż Białej Głuchołaskiej) na Przednią Kopę, w szczególności podczas odbicia w lewo pod górę od Białej Głuchołaskiej.

Maciek, Kraków 2018-11-26 09:02:30
email: maciekgor@o2.pl

Ja również o szlaku poruszanym w poprzednim pisie - Krzysztof, Zawoja 2018-10-08 09:44:50. Szlak żółty Hala Krupowa-Juszczyn to katastrofa. Znaki całkowicie wyblakłe, brak oznaczeń skrętów, na wiekszosci rozdroży konieczność weryfikacji gdzie prowadzi szlak metodą prób i błedów poprzez próbowanie odnalezienia oznakowania na którejkolwiek drodze za rozdrożem. Na marginesie należy dodac ze w Juszczynie nie ma kropki ani tabliczki szlaku - byc moze jest to efektem przebudowy przystanku kolejowego, na którym szlak sie kończył. Być może wtedy coś "znikneło". Szlak do pilnych prac znakarskich.

Agnieszka, Kraków 2018-10-21 21:28:30
email: a.mola@uj.edu.pl

Pieniny Małe, trasa z Wysokiej na Szafranówkę, szlak niebieski w okolicy Durbaszki (przy słupku granicznym nr 97/I) szlak nieoznakowany (brak znaków już od bacówki). W FATALNYM miejscu szlak wiedzie na wprost przez łąkę podczas gdy polna droga, którą wcześniej idziemy skręca w lewo na południe. We mgle w której wczoraj wędrowaliśmy pozostaje czujny Anioł Stróż i szósty zmysł by akurat w tym miejscu wyjąć kompas... W tym miejscu ABSOLUTNIE KONIECZNE doznakowanie!

Agnieszka, Kraków 2018-10-11 23:50:24
email: a.mola@uj.edu.pl

Nowy Targ, szlak żółty na Turbacz, miejscami długie odcinki pozbawione znaków, w bardzo mylących miejscach (rozstaje ścieżek, polany), zwłaszcza podczas schodzenia z Turbacza. Łatwo pobłądzić, konieczne uzupełnienie oznakowania.

Agnieszka, Kraków 2018-10-11 23:45:52
email: a.mola@uj.edu.pl

Beskid Żywiecki, szlak z Soblówki na Rycerzową-potwierdzam problemy z oznakowaniem, żółty szlak w początkowym odcinku nie do odnalezienia!

Krzysztof, Zawoja 2018-10-08 09:44:50
email: zawojanin@onet.pl

Kiepskie oznakowanie szlaku żółtego Z Juszczyna na Halę Krupową. Na stacji PKP w Juszczynie przydałaby się tablica z czasem dojścia do schroniska. Większość znaków zatarta i ledwo widoczna. Miejscami idzie na na orientację.

Jan Kozdrowski, Wroclaw 2018-10-02 17:56:58
email: jkozdr@wp.pl

Gorce. Szlak czerwony z Zasadne na Gorc Kamieniecki i powrót pętlą do Zasadne. Bardzo długie odcinki pozbawione oznakowania.

Tomasz, Żywiec 2018-09-21 23:52:26
email: tom.stok@outlook.com

Szlak zielony biegnący od Czernichowa do Przyszopu w Beskidzie Małym jest bardzo słabo oznakowany, w niektórych miejscach trzeba się wręcz domyślać, w którą stronę skręca. Trudno się zorientować gdzie należy iść spod Urzędu Gminy w Czernichowie.

slawo67, kędzierzyn-koźle 2018-09-21 13:14:42
email: slawoman67@vp.pl

szlak czarny z Rabki Zdroju do Olszówki Dolnej.Po zejściu z Grzebienia ginie;brak oznakowania.Straciłem trochę czasu na jego odszukanie i nie znalazłem więc zmuszony byłem iść na azymut.

Mariusz, Wrocław 2018-09-18 20:06:17
email: roveristo@o2.pl

Góry Kamienne szlak czerwony (Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza) na odcinku Jedlina Zdrój stacja Kolejowa a górą Jeleniec - informacja z wędrówki w maju 2018 - idąc od ulicy w Rybnicy na zbocze góry Jeleniec Mały: po wichurach zostało powalonych wiele drzew, wjechał ciężki sprzęt żeby usunąć zniszczenia, braki w oznaczeniu szlaku, ścieżka momentami trudna do odnalezienia.

-----------------

Uwagi o szlakach - dodaj wpis

Jeśli nie chcesz ujawniać swojego maila - poprostu nic nie wpisuj.

Jak zapewnie zauważyliście, nasz formularz zapewnia dużą dozę anonimowości, prosimy jedynie o rzetelność uwag o stanie znakowania szlaków. Pamiętać też należy, że Komisja jest jedynie pośrednikiem w przekazywaniu tych uwag, dlatego prosimy o cierpliwość - nie zawsze będzie sposobność szybkiego poprawienia usterek.

I nie zapominajcie o wpisaniu koloru szlaku!